Prosinec 2012

:-( ach jo:(

7. prosince 2012 v 15:21 | Bárbr
Ahojte blog se pozastavuje protože se musím fůůůrt šprtat a jestli chci dostat novej mobil tak se musím uči a mít dobrý vízo je mi to líto ahoj :(

Péče o králíčka

1. prosince 2012 v 8:05 | Bárbr |  péče o králíka

Kontrolujte králíčkovi zuby a drápky, zda nepřerůstají. Pokud ano, ošetření zubů provede veterinář, ale přerostlé drápky králíčkovi můžete zkrátit sami.Zkracují se speciálními kleštičkami na drápky. U světlých drápků uvidíte žilku, do které nesmíte střihnout, u tmavých si počínejte velmi opatrně,žilka nejde vidět.Pokud králíčka zastřihnete zranění není vážné, ale králík se vás pak může začít bát.

Péče o srst záleží na typu srsti,ale nebývá složitá, krátkosrstého králíčka občas vykartáčujte kartáčem, obzvlášť v období línání, dlouhosrstého buď jemným drátěným kartáčem nebo hřebenem. Králíky chovaní venku se nikdy nekoupou,ale králíčky ,které chovám doma občas okoupu.Dávejte pozor na kvalitu šamponu a přípravků,které použijete.Používejte jen přírodní kosmetiku.Dobře králíčka usušte.To je velmi důležité!!!Hřebeny a kartáče jsou různých velikosti a druhů.Výběr toho správného bude záležet podle druhu srsti králíčka.Pokud si nevíte při výběru rady ,požádejte chovatele od kterého králíčka máte nebo se poradte třeba v nějakém salonu pro úpravu srsti zvířat.Oči péčo o oči není náročná práce měli bychom si dát pozor na dorustávající chloupek mohou oko drážidt snadno dojede k zánětu oka. Ospalky vytřeme borovou vodou nebo ophtalmo septonexem.
tak to je vše ahoj