Bydlení

23. dubna 2013 v 18:29 | Barča |  Bydlení
Ahoj pár věcí co byste měli vědět :)
Zakrslého králíčka můžeme chovat v kleci,na volno v bytě ,ale i na zahrádce. Je však třeba dodržet základní pravidla,aby byl králíček spokojený.

Ikdyž budete chovat králíčka doma na volno,měl by mít něaký svůj koutek. Přidejte to k jeho pohodě a spokojenosti. Ideální je pro tyto účely klec nebo králíkárna. Tu si mohou šikovnější chovatelé vyrobit sami. Klec nebo králíkárna by měly být dostatečně prostorné. Doporuču je se 100 x 50 x 50 cm pro králíčky do tří kil. Králíček by měl mít možnost se v kleci pohodlně natáhnout. Takové klece jsou dnes běžné k dostáni v obchodech s chovatelskými potřebami. Než ji však zakoupíte, měli byste si dobře rozmyslet kam s ní ;))

Klec pro králíka

Klec by neměla stát u prostřed místnosti. Měla by být ideálně v nějaké klidnější části místnosti, ovšem s dobrým výhledem do prostoru.Králíček nemá rád, když je izolovaný od okolí. Králíčci nemejí rádi průvan,vlhko, horko a příme slunce. S ohledem na tyto aspekty je třeba umístěný klece dobře zvážit. Králík nemá potní žlázky a teplotu reguluje ušima a může tak dojít snadno k přehřátí. Čím je králík menší, tím víc může k přehřátí náchylnější...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gil Gil | E-mail | Web | 12. února 2014 v 19:08 | Reagovat

Jedni sousedi mají zakrslé králíčky venku v králíkárně celý rok. Dávají jim vždycky obrovské vrstvy sena co je asi chrání před průvanem, ale stejně si vždycky říkám, není jim fakt zima? Když je třeba minus 20 stupňů a oni tam venku. Jsou to sice chlupatí lvíčci ale...Zajímal by mě Tvůj názor.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama