Trávicí úsrojí

28. září 2013 v 19:49 | Barča |  Fungování, anatomie
Ahoj MOc moc se omlouvám že už jsem tu tak dlouho nebyla ale ted píšeme každý den alepspoň jeden test.

Trávení králíků má svá pecifika. První zbytky potravy opouštějí zažívací trakt přibližně za 24 až 48 hodin po přijetí potravy. Většina živin je vstřebávána sřevní slinic. Z důvodu většího využití živin z potravy dochází často k tomu,že králík konzumuje vlastní exkrementy.

Rozhodně to tedy není znamení něaké nemoci. Naopak, tento proces je zcela přirozený. Dohází tak k většímu využití živin. Z měkkých bobků získávají králíci vitaminy B,K a mikrofloru z trávicího traktu. Ovšemm za určitých okolností boužel i výgojová stadia různých parazitů.

Uspořádání vztupu jícnu do žaludku neumožňuje králíkům zvracení ani únik plynů. To je důvodem častého problému s nadmutím. V tlustém a slepém střevě dochází k trávení celuozy, a to díky střevní miklofloře. Pokud budete podávat svému králíkovi antibiotika, může docházet k poruchám trávení. Antibiotika totiž zahubí nejen nálazu, ale i mikroorganismy potřebné pro správné trávení. Pro obnovení této mikroflory a pro správnou funkci trávicí a vylučovací soustavy je dobré po léčbě podávat např. jogurty s živou kulturou, popřípadě bobečky od jiného zdravého králíka v míchané do krmiva. Toto však konzultujte vždy se svým veterinářem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama